TISKOVÁ ZPRÁVA – ODBORNÁ KONFERENCE PLASTKO OPĚT VE ZLÍNĚ

Zlín, 19. dubna 2024 – Polymery a technologie v kontextu udržitelného rozvoje. To bylo  hlavním letošním tématem konference PLASTKO 2024, která se konala ve dnech 17. až 18. dubna 2024 na Univerzitě Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Akce se  uskutečňuje již od roku 2008, jedná se tedy o tradiční konferenci, kterou pořádá Univerzitní institut UTB, Centrum transferu technologií a Plastikářský klastr.

„Stěžejním tématem letošní konference byly ekoinovace v oblasti plastikářských výrob. Významná pozornost byla také věnována legislativě související s recyklací plastů a ekologické transformace, což je nyní velmi aktuální téma pro výzkum i praxi,“ přiblížil program konference ředitel Centra polymerních systémů zlínské univerzity prof. Vladimír Sedlařík.

Během dvou dnů se uskutečnila celá řada velmi zajímavých přednášek představující novinky a trendy plastikářského sektoru. Hovořilo se také o výsledcích výzkumu a vývoje vědecké i komerční sféry.

„Hlavním cílem konference bylo seznámit odbornou veřejnost s aktuálními trendy v oboru, sdílet dobrou praxi a navázat spolupráci mezi podniky a akademickou sférou,“ sdělila ing. Ivana Bartoníková ředitelka Centra transferu technologií UTB
ve Zlíně.

Součástí akce byly rovněž posterové prezentace, veškeré příspěvky prezentované na konferenci byly vydány jako elektronický sborník, https://cps.utb.cz/plastko2024

Foto: Tomáš Novosád

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ctt. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.