Zlatá a bronzová medaile pro Centrum polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Zlatou a bronzovou medaili získalo na 1. ročníku Mezinárodní výstavy technických novinek, patentů a vynálezů „Invent aréna“ v Třinci Centrum polymerních systémů UTB ve Zlíně. Výstava se konala ve dnech 16. – 17.6.2016 v Třinecké Werk aréně a Centrum polymerních systémů na ní reprezentoval tým ve složení prof. Berenika Hausnerová, Ing. Jakub Huba a Ing. Eva Hnátková.
Výzkumná skupina z CPS zabývající se technologií vstřikování práškových materiálů  tzv. Powder Injection Molding – PIM technologií, představila 2 řešení z této oblasti, které byly zapojené do hodnotící soutěže. V soutěži vynálezů z 21 zemí nakonec získal Zlatou medaili ve své kategorii průmyslový vzor č.001704974-0001, který je platný v rámci celé EU a Bronzovou medaili za užitný vzor ČR č. 28215.

„Jedná se o vstřikovací formu se speciálním designem interní dutiny, která slouží k lepšímu pochopení jevu separace fází, jenž ovlivňuje kvalitu produktů vyrobených technologií PIM. K separaci dochází během procesu vstřikování PIM feedstocků i přes úplnou homogenizaci jejich složek ve směsi. Během vstřikování dochází ke ztrátě adheze mezi částicemi kovového nebo keramického prášku a pojivem a následkem takového jevu se na specifických místech vstřiku objevuje zvýšená koncentrace pojiva, vedoucí k vizuálním i mechanickým vadám finálního výrobku,“ popsala Ing. Eva Hnátková.

Výstavy se zúčastnili představitelé obchodu, investorů, výzkumných pracovišť, inovačních firem, vysokých a středních škol, mladých tvůrců a výrobců hledajících zajímavá inovativní řešení, resp. podněty čekající na zavedení do praxe.

Eva a KubaZdroj: http://www.utb.cz/uni/aktuality/cps-ziskalo-zlatou-medaili-na-invent-arene

Zdroj: http://www.inventarena.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace UTB a jeho autorem je ctt. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.