Evropský vynálezce roku 2015

Evropský patentový úřad sděluje, že do 10. října 2014 lze navrhovat kandidáty na cenu Evropský vynálezce roku 2014.

„Evropský vynálezce roku“ oceňuje jednotlivce, kteří dokázali využít svůj technický talent pro vývoj inovací, jež významně přispěly ke zlepšení života na zemi. Za rok 2014 byly uděleny ceny těmto vynálezcům:

  • v kategorii „Celoživotní dílo“, Artur Fischer (DE) za síťovou zásuvku, synchronizovaný blesk a jiné
  • v kategorii „Průmysl“, Koen Andries / Jérôme Guillemont (BE/FR) za lék na multirezistentní tuberkulózu
  • v kategorii „Malé a střední podniky“, Peter Holme Jensen (DK) za energeticky účinné čištění vody
  • v kategorii „Výzkum“, Christofer Toumazou (GB) za mikročip na rychlé testování DNA
  • v kategorii „Neevropské státy“, Chuck Hull (USA) za 3D tisk (stereolitografie)

Kdokoli z řad veřejnosti, komu je znám průlomový vynález, který významně přispěl ke společenskému a hospodářskému rozvoji, může podat návrh nominace na Evropského vynálezce roku 2015. Jednotliví vynálezci, malé a střední podniky, univerzity a veřejné výzkumné organizace mohou na cenu navrhnout sami sebe nebo mohou být navrženi jinou osobou.

Navrhovaní vynálezci musejí splňovat podmínku, že jim byl udělen evropský patent na jejich vynález a tento patent je doposud udržován v platnosti, tzn., že nemůže jít o patent starší dvaceti let, vyjma kategorie ceny za „Celoživotní dílo“.

Cena se uděluje v pěti kategoriích: „Celoživotní dílo“, „Průmysl“, „Malé a střední podniky“, „Výzkum“ a „Neevropské státy“.

Elektronická přihláška, kterou lze podat on-line, je k dispozici na níže uvedené internetové stránce Na stejné stránce naleznete odpovědi na časté otázky týkající se přihlášky:

Elektronická přihláška

FAQ

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ctt. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.