Soutěž „Můj první milion“ míří do finále…

Soutěž Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín, se koná již pojedenácté. Registrace soutěžících začala 1. října a skončila posledním lednem. „Sešlo se nám 55 přihlášených záměrů za nimiž stojí 92 soutěžících. Je to zajímavá statistika, pro nás je ale důležitější ta skutečnost, že podnikatelské záměry jsou rok od roku zajímavější a hlavně životaschopné,“ říká jednatelka pořádajícího centra Daniela Sobieská s odkazem na skutečnost, že z řad soutěžících v minulých ročnících jich 65 svůj podnikatelský plán skutečně rozjelo.

Všechny přihlášené záměry hodnotila odborná porota, které vybrala ty, jež postupují do finálového, druhého kola. V kategorii pro studenty vysokých škol a veřejnost jde o 11
záměrů, v případě studentů středních škol pak o 13 záměrů. „Postupující v první kategorii teď čeká akcelerační program. Po dobu šesti týdnů jim nabídneme tematické workshopy i možnost konzultace svých záměrů. Dostanou se tak k nim informace od odborníků na obchodní model, marketing, právní aspekty podnikání, leadership, financování či prezentační dovednosti,“ popisuje další část soutěže její manažerka Olesja Lancevská.

Hodnocení v druhém kole je plánováno na březen a duben, slavnostní vyhlášení výsledku se pak uskuteční 19. dubna.

Soutěží k dokonalosti
Smyslem soutěže ovšem není jen samotné klání a ocenění těch nejlepších. Cílem je i
vzdělávat budoucí podnikatele, zvýšit zájem o problematiku podnikání a zakládání firem či zlepšení povědomí o nástrojích podpory začínajících podnikatelů ve Zlínském kraji. „Soutěž tak poměrně přesně kopíruje zaměření velké části našich aktivit, které lze shrnout pod jednoduché označení podpora inovačního podnikání,“ vysvětluje Daniela Sobieská.
Přesně v tomto duchu proto mohli nejen přihlášení soutěžící, ale i další zájemci, navštívit během podzimu a ledna několik workshopů či informačních seminářů. Letošní novinkou byla FuckUp Night, kde se budoucí podnikatelé dozvěděli i něco o tom, jak to rozhodně dělat nejde. Všech těchto aktivit se zúčastnilo 500 lidí.

O co se hraje
Přesto, že největší výhrou každého účastníka je možnost získat zpětnou vazbu a rady od týmu odborníků, pořádným kusem motivace pro účast jsou i finanční a další odměny.
S prvním místem v hlavní kategorii vysokoškoláků a veřejnosti je spojena částka 60 000
korun, možnost využívat co-workingové centrum či vouchery na konzultace v několika
oblastech. Za uplynulých 10 ročníků již byly rozdány ceny v celkové hodnotě dva miliony
korun.

Další informace
Mgr. Olesja Lancevská
marketing, PR
+420 739 570 792
E-mail: lancevska@ticzlin.cz

Technologické inovační centrum s.r.o.
Vavrečkova 5262, budova 23
760 01 Zlín

Komentáře nejsou povoleny.