10. setkání Inovační platformy ZLINNOVATION v Kunovicích

V Podnikatelském inkubátoru Kunovice se 12.9.2023 uskutečnilo 10. setkání v rámci Tour Zlinnovation – Inovační platformy se zástupci společností a Zlínského Kraje.

Úvodem setkání provázela paní Bronislava Kulíšková z Podnikatelského inkubátoru Kunovice, Panský dvůr a Stará škola, za Technologické inovační centrum s.r.o. paní Martina Běťáková.

Nové aktivity v regionu Kunovicka představil pan Pavel Vardan, starosta Kunovic, zejména projektu „Region 2047“, zaměřený na rozvoj regionu a vznik vzdělávacího kampusu pro středoškolské odborné vzdělávání. Součástí projektu jsou největší zaměstnavatelé z Uherskobrodska a Uherskohradišťska.

Možnosti podnikání, inovací a spolupráce ve Zlínském kraji uvedl pan Lubomír Traub, náměstek hejtmana pro strategický rozvoj.

Zástupci Technologického inovačního centra a Města Zlín informovali o technolo-gických novinkách a nových službách, o soutěži „Inovační firma Zlínského kraje“ a edukaci v oblasti umělé inteligence jako pilotní program.

Paní Magdaléna Vrabčeková za Rozvojový HR klastr prezentovala své působení a spolupráci s dalšími klastry v České republice.

Pan Alois Langer z Centra řemesel představil činnosti a nabídku kapacit v Dílně 44 a Prostor 44.

Centrum transferu technologií UTB ve Zlíně informovalo o připravované konferenci „Emerging Trends in Medical Plastics“, 18. a 19. 10. 2023, dále zapojení UTB do soutěže Transfera technology Day 2023 a nabídku služeb pro komerční partnery.

Regionální zástupkyně paní Eva Šviráková z Technologické agentury České republiky představila připravované projektové výzvy v blízkém období.

Paní Lenka Jakešová z Upper FMK UTB ve Zlíně představila aktuality z Centra kreativních průmyslů a podnikání.

Pan Tomáš Hasík představil aktivity WEB3 HUB Zlín ve spolupráci se Zlínským krajem, Městěm Zlín      a Fakultou aplikované informatiky UTB ve Zlíně.

V závěru setkání proběhla komentovaná prohlídka budovy podnikatelského inkubátoru „Stará škola“.

Foto: Zlínský kraj, Technologické inovační centrum s.r.o.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zlinnovation a jeho autorem je ctt. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.