-

Portfolio UTB

Chráněné designy UTB najdete zde

Ochranné známky UTB najdete zde

Community Designs TBU

Video Harfii – Harfa, která hraje i bez strun (chráněný design UTB) zde/here Community Design TBU in video

Chráněná technická řešení zde/here Patents and Utility Models


  1. Modulární platforma pro zobrazování rozšířené reality
    PVZ, 011/23
    Současné produkty využívající rozšířenou realitu jsou často jednoúčelové a nabízejí tak poměrně nízkou variabilitu uživatelského zážitku. Až na pár výjimek je také třeba zmínit fakt, že rozšířená realita u nich často plní pouze funkci lákadla bez hlubších možností interaktivity nebo filozofického odůvodnění použití rozšířené reality. Rozšířená a virtuální realita jsou stále technologie stojící na svém začátku, ale demokratizací celého odvětví a čím dál více výrobci, kteří vyrábějí patřičné headsety lze předpokládat, že v blízké budoucnosti bude zaznamenávat čím dál větší rozmach. Právě nedostatečná saturace trhu byla hlavní motivací k tomu vyvinout nové, více interaktivní a více univerzální řešení.
  2. Deskové hry
    PVZ, 012/22
    Edukační balíček her „Nezapomeň na nohy“ se věnuje problematice nohou, popisuje jejich funkci, jak o ně pečovat, jak se obouvat a tematicky navazuje na ilustrovanou knihu „Nezapomeň na nohy“. Motivací pro vývoj a komercializaci výstupů – balíčku her s touto tématikou byl fakt, že se jedná o současný populační problém české společnosti. V České republice je onemocnění pohybového aparátu dospělých druhou nejčastější příčinou dlouhodobých pracovních neschopností a představují 18 % všech případů pracovní neschopnosti s průměrnou délkou nemoci 2 měsíce. Průměrná ošetřovací doba při hospitalizaci patří k nejdelším, přitom průměrný věk je cca 50 let. (Zdroj dat ÚZIS). Příčiny tohoto stavu je třeba hledat již v dětství, kdy se vlivem nesprávného zatížení pohybového aparátu rozvíjí svalová nerovnováha, která vede k poruše držení těla“.
  3. Obrázkové knihy
    PVZ, 004/22
    Motivací pro vývoj a komercializaci výstupů s touto tématikou byl fakt, že se jedná o současný populační problém české společnosti. V České republice je onemocnění pohybového aparátu dospělých druhou nejčastější příčinou dlouhodobých pracovních neschopností a představují 18 % všech případů pracovní neschopnosti s průměrnou délkou nemoci 2 měsíce. Průměrná ošetřovací doba při hospitalizaci patří k nejdelším, přitom průměrný věk je cca 50 let. (Zdroj dat ÚZIS). Příčiny tohoto stavu je třeba hledat již v dětství, kdy se vlivem nesprávného zatížení pohybového aparátu rozvíjí svalová nerovnováha, která vede k poruše držení těla“ (http://www.szu.cz/tema/prevence/pohybovy-aparat). Druhým motivačním prvkem byla jedinečnost zpracování jak po obsahové stránce (v této podobě téma ještě nebylo zpracováno), tak i z pohledu interaktivity, tzn. řešení přináší inovativnost ve formě zpracování interaktivní edukační knížky s využitím animací, videocviků a manuálu které jsou přístupné s využitím QR kódu.
  4. Házecí stolice
    PVZ, 003/16
    Využití volnočasových pohybových aktivit pro handicap. Házecí stolice pro handicapované sportovce pro hod kladivem nebo vrh koulí popř. i jiné sporty.
    text