Prof. Martin Zatloukal získal zahraniční vědecké ocenění

Americká cena pro českého vědce

Další zahraniční vědecké ocenění získal prof. Martin Zatloukal z Centra polymerních materiálů Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V americkém Detroitu obdržel za svůj výzkum v oblasti technologie vytlačování a koextruze polymerních materiálů cenu Bruce Maddock Award.

Uvedenou cenu každoročně uděluje vědecká společnost Society of Plastics Engineers, která sídlí v USA a sdružuje na 22 tisíc odborníků z 84 zemí světa. Pojmenována je po americkém vědci Bruce H. Maddockovi a poprvé byla udělena v roce 1995.

„Dané ocenění vnímám jako významné mezinárodní potvrzení výzkumné excelence v oblasti reologie a zpracování polymerních materiálů. Rád bych poděkoval své rodině, bývalým doktorandům, spolupracovníkům, mentorům a UTB ve Zlíně za jejich podporu a spolupráci,“ uvedl prof. Zatloukal.

Pro prof. Zatloukala jde již o několikáté vědecké ocenění, které za svou práci získal. Kromě českých cen je například držitelem ExxonMobil Chemical European Science & Engineering Award (2007), SPE Fellow Award (2013), Chemical Engineering Science Top Cited Papers (2014) a dalších. O jeho odborných kvalitách svědčí také fakt, že se v roce 2007 stal nejmladším profesorem v České republice (ve věku 32 let).

Zdroj: https://www.utb.cz/aktuality-akce/americka-cena-pro-ceskeho-vedce/

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace UTB a jeho autorem je ctt. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.