Varování před cílenými phishingovými útoky zaměřenými na uživatele některých vysokých škol v ČR

Varování: Vědecké informace v zájmu podvodníků

Výzkumná data, nepublikované výsledky, know-how výzkumných skupin. K tomu všemu se snaží útočníci získat přístup pomocí phishingových kampaní. Zásadní je nepodcenit riziko. Útoky směřují vůči českým i světovým univerzitám. V tomto článku vám přinášíme podrobné informace o útocích, i možnostech obrany.

V posledních dnech došlo k cíleným phishingovým útokům zaměřeným na uživatele některých vysokých škol v ČR. Je možné, že k podobnému útoku může dojít také vůči uživatelům UTB. Na webové stránky Centra výpočetní techniky UTB – cvt.utb.cz jsme do sekce „Bezpečnost“ umístili článek s názvem „Varování: Vědecké informace v zájmu podvodníků“ – https://www.utb.cz/cvt/bezpecnost/varovani-vedecke-informace-vzajmu-podvodniku/. V článku je popsáno, co phishing je, jak jej poznat a jakým způsobem se má uživatel zachovat.

Správce sítě UTB

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace UTB a jeho autorem je ctt. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.