Nový Americký patent Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Byl udělen Americký patent ve vlastnictví Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně o názvu „TIME PREDICTION SYSTEM FOR THE SAFE WEARING OF NEWLY ACQUIRED FOOTWEAR“, takto vypadá patentová listina USA, popis naleznete zde

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) získala první patent ve Spojených státech amerických. Vynález pana Doc. Ing. Petra Hlaváčka, CSc. na který byl v USA udělen patent pod názvem Time Prediction System for the Safe Wearing of Newly Acquired Footwear, určuje dobu bezpečného nošení nově pořízené obuvi u dětí bez rizika poškození jejich rostoucích nohou. Jeho výhodou je, že je aplikovatelný přímo v prodejnách obuvi (u počítačových pokladen). Díky patentovanému systému se rodiče již při nákupu bot pro své děti dozvědí, kdy bude třeba pořídit novou, větší obuv.

V současné době má UTB ve Spojených státech podány i další patentové přihlášky.

IMG_7141 IMG_7142

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ctt. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.